למה כדאי לעשות סגירת מרפסת בבנייה קלה?


אם בעבר מרפסת הייתה יתרון גדול עבור נכס הרי שהיום שטח נוסף לדירה, הוספת חדר או הרחבת החלל הקיים היא הרבה יותר משמעותית. אם הצטרף בן משפחה חדש לבית ואנחנו רוצים להוסיף חדר לבית במקום לעבור דירה או להצטמצם במרחב הקיים נוכל לעשות סגירת מרפסת בשיטת הבנייה הקלה. הבנייה הקלה הינה שיטת בנייה שהפכה להיות פופולארית מאוד בשנים האחרונות אודות ליתרונות הרבים שהיא מעניקה ללקוחותיה. גם בתחום סגירת המרפסות, ובפרט בקומת הגג, הפכה הבנייה הקלה לאולטימטיבית.

באילו חומרי גלם משתמשים לסגירת מרפסת בבניה קלה?


הבנייה הקלה, מטבעה, משתמשת בחומרים קלים פיזית, אך חזקים ועמידים לאורך זמן, ידידותיים לסביבה ובעלי תכונות גמישות עיצובית. חומר הגלם הפופולארי ביותר בבנייה הקלה לסגירת מרפסת הוא אלומיניום שמהווה את שלדת סגירת המרפסת. בחירה באלומיניום היא הרבה יותר זולה במחיר, אורכת זמן קצר יותר, מקבלת בידוד טוב יותר והאלומיניום חזק בדיוק כמו ברזל אך קל ממנו, עמיד בפני קורוזיה, מים, אש, חום וקור. אין ספק שאלומיניום הוא סמל הדגל של הבניה הקלה כשזזה נוגע לחומרי גלם. נהוג להשתמש בסגירת מרפסת בניה קלה גם בפנלית – פוליסטירן שמשני צידיו פח אלומיניום צבוע.

מה הם יתרונות סגירת מרפסת בנייה קלה?


לא בכדי הפכה הבניה הקלה לשיטה האולטימטיבית לסגירת מרפסת. היא מעמידה יתרונות רבים בפני לקוחותיה והם כדלקמן:

לוח זמנים – הבנייה מהירה מאוד כיוון ולא נדרשת קונסטרוקציה מיוחדת מדי והחומרים החדשים והשיטה המתקדמת מאפשרת לעבוד בכוח אדם מצומצם ובמהירות.


מפגעי רעש – לא תסבלו ממפגעי רעש בניגוד לאתרי בנייה אחרים כיוון וההליך שקט, נקי ומהיר.


ניקיון – הבנייה הקלה ידועה גם בכך שהיא ידידותית לסביבה. לא תצטרכו לסבול מפסולת, אבק ולכלוך כמו באתר בנייה רגיל.

עמידות – מבנים של סגירת מרפסת בניה קלה יהיו עמידים לאורך זמן ללא תחזוקה מיוחדת.


בידוד – סגירת מרפסת לא פעם גורמת לחדר להיות קר או חם יותר מכל שאר הבית. באמצעות הבניה הקלה תקבלו בידוד מעולה ברמה הגבוהה ביותר שיחסוך לכם גם עלויות בחימום או קירור החדר.

אקוסטיקה – חומרי הגלם שמהם תבנה המרפסת מאפשרים לשמור על אקוסטיקה טובה ולמנוע מפגעי רעש מחוץ הבית לפנים.


חיסכון כספי – בא לידי ביטוי בכמה רמות בסגירת מרפסת בבנייה הקלה. מצד אחד הבידוד הטוב חוסך לנו עלויות בצריכת החשמל עבור קירור או חימום החדר. מצד שני הבניה הקלה זולה יותר מהבניה הנורמטיבית. מצד שלישי לא צריכים לעבור דירה בכדי לקבל דירה גדולה יותר או אם יש צורך בעוד חדר.


דגשים בסגירת מרפסת בבניה קלה:


הבניה הקלה, כאמור לעיל, רוויה ביתרונות רבים, אך בכדי שהיא אכן תממש את הפוטנציאל שלה חשוב לשים לב לדגשים הבאים בעת סגירת מרפסת בניה קלה:

שכרו איש מקצוע אמין ומנוסה לעבודה הזו. לא מדובר בעבודה שכל אחד יכול לעשות וקבלני השיפוצים שכבר זמן מה עובדים בשיטת הבניה הקלה ובפרט עושים עבודות של סגירת מרפסת יהיו הטובים ביותר עבורכם ויפיקו את התוצאה הטובה ביותר.


סגירת מרפסת בניה קלה חייבת להיות אטומה במאת האחוזים כיוון ודווקא אזור זה הוא רגיש יותר משאר חלקי הבית לגשמים, נזילות וכו'. חומרי הגלם האיכותיים של הבנייה הקלה עם דגש על בידוד יעשו את העבודה


חשוב שקבלן השיפוצים יידע כיצד לסגור את המרפסת תוך כדי השתלבותה עם המראה הקיים של המבנה. אנחנו לא רוצים ליצור טלאי בולט בסביבה האדריכלית של הבית. על כן חשוב לשמור על אותם קווים עיצוביים – אותם צבעים (ניתן לצבוע את האלומיניום בכל גוון), אותם צורות וטקסטורות.