מחיר בנייה קלה

בעלי מקצוע, חברות ומידע מקצועי

בנייה קלה - מה המחיר?

הבנייה הקלה משתמשת בחומרי גלם קלים וידידותיים לסביבה ודוגלת בייצור מהיר ויעיל של יחידות דיור למיניהן; מקרוואנים ועד בתים פרטיים.

אחת הסיבות שהבנייה הקלה הפכה להיות כל כך אטרקטיבית הוא המחיר שלה. הבנייה הקלה מאפשרת לקבל יותר בפחות כסף ועל הדרך גם להוות גורם ידידותי לסביבה שלא מזיק לה.

יתרון המחיר של בנייה קלה

כאשר עושים שיפוץ לדירה או מקימים בית חדש תמיד תהיינה הוצאות בלתי צפויות.

התהליך כולו הוא גם כך לא זול ודורש משאבים כלכליים רבים. יתרון גדול של הבנייה הקלה, כאמור לעיל, הוא שהעלויות שלה פחותות אם לא משתוות לבנייה הרגילה אך נותנות יותר תמורת הכסף ששולם.

מעבר לכך, בניגוד לתוכניות הבנייה הרגילות, תוכנית בנייה של פרויקט בנייה קלה יהיה הרבה יותר מחושב ומתוכנן מראש ועל כן גם נושא התמחור יהיה ידוע מראש. המחירים שישולמו עבור הפרויקט יהיו אלו שנקבעו מבעוד מועד וההפתעות הלא צפויות יהיו פחותות.

מדוע מציעה בנייה קלה מחירים זולים יותר?

חומרי הגלם של בנייה קלה אינם זולים מאוד ולפעמים אף יהיו יקרים יותר מהבנייה הרגילה. נקודה זו יכולה להרתיע לקוחות רבים בתחילת הדרך, אך חשיבה של צעד אחד או שתיים קדימה יגלו לכם כי הבניה הקלה היא חיסכון משמעותי לטווח הארוך.

כבר בתהליך הבנייה עצמו תגלו כי אתם משלמים לפחות עובדים כי אין צורך בהפעלת מכונות כבדות למיניהם. כמו כן זמן העבודה יהיה קצר יותר ועל כן גם המחיר, שכן הבנייה הקלה ידועה במהירות העבודה שלה מכיוון שחלקים רבים של הבית מוכנים מבעוד מועד במפעל ומגיעים לאתר הבנייה מוכנים לשימוש. הציוד הכבד שמשמש עבור אתרי בנייה הרגילים לא יופיע באתרי בנייה קלה ועל כן יוזיל עלויות באופן משמעותי.

לסיכום ניתן לאמר כי יש מספר פרמטרים מרכזיים שמשפיעים על המחירים של הבנייה הקלה:

חומרי הגלם

העלויות של חומרי הגלם יכולה להיות יקרה יותר או זולה יותר, אין קונצנזוס המכליל את כל סוגי חומרי הגלם בהם משתמשים בבנייה הקלה, אך בטווח הארוך שימוש בחומרים אלו יחסוך עלויות רבות.

מספר הפועלים

מכיוון שבשיטת הבנייה הקלה הצורך במס' רב של פועלים קטן אזי המחיר קטן בהתאם.

זמן עבודה

ככל שזמן עבודה ארוך יותר הוא עולה כסף רב יותר. בבנייה הקלה זמן העבודה קצר יותר באופן משמעותי.

אנשי המקצוע

קיימות שיטות רבות ושונות של בנייה קלה – בנייה מודולרית, בנייה טרומית, בנייה מתועשת – כל אחת מאלו דורשת אנשי מקצוע שונים עם התמחויות שונות. שיטת הבנייה הקלה לא דורשת התייעצות יתרה עם אנשי מקצוע חיצוניים ועל כן עולה פחות כסף.